درباره آزمون IELTS مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

«شرکت مهتاب نماینده رسمی دانشگاه والنگونگ "Wollongong" در ایران می باشد»

 

ثبت نام آزمون IELTS

 

درباره آزمون IELTS

 

آزمون IELTS در دو نوع مختلف Academic Traning و General Tز نمره اين آزمون می‌باشد.
نوع General Tranining آزمون آیلتس معلومات داوطلبان را در سطحی وسيعتر و در بستری علمی – اجتماعی می‌سنجد. آزمون General Tranining برای کسانی مناسب است که قصد دارند تحصيلات پيش‌دانشگاهی خود را در کشوری انگليسی زبان به ‌پايان برسانند و يا به‌منظور گذراندن دوره‌های کوتا‌ه‌مدت کاری و يا دست‌يافتن به‌فرصت‌های شغلی قصد سفر به اين کشور‌ها را دارند. به‌علاوه کارنامه اين آزمون از جمله مدارکی است که در جريان بررسی پرونده‌های مهاجرت کشورهای استراليا، نيوزلند و کانادا از متقاضيان طلب می‌شود.
در آزمون IELTS توانايی‌های شنيدن، خواندن، نوشتن، و صحبت‌کردن در چهار قسمت جداگانه سنجيده می‌شود. در حاليکه توانايی شنيداری و صحبت‌کردن داوطلبان آزمونAcademic و General Tranining به‌ روش کاملاً ‌مشابهی صورت می‌گيرد، هر يک از اين دو گروه، سوالات جداگانه‌ای در قسمت‌های خواندن و نوشتن دريافت می‌کنند. مسئوليت انتخاب نوع آزمون بر عهده متقاضی بوده و شرکت‌کنندگان بايد هنگام ثبت‌نام خود نوع آزمون مورد نظر را در فرم ثبت‌نام قيد کنند.
لازم به ذکر است جهت رفاه حال داوطلبان و کاهش هزینه و زمان سفر، آزمون هر چهار مهارت در يک روز برگزار می‌شود.
آزمون IELTS، به نوعی طراحی شده که قادر است ميزان معلومات داوطلبان در سطوح مختلف از زبان انگليسی را سنجيده و با توجه به استاندارد IELTS طبقه‌بندی کند. شرکت‌کنندگان در اين آزمون به طيف متنوعی از سوالات بسيار ساده تا بسيار مشکل پاسخ می‌دهند و در پايان با توجه به نمره‌ای که از هر‌يک از چهار‌بخش مختلف دريافت‌کرده‌اند سطحی مابين نا‌آشنای کامل به زبان انگليسی، با نمره صفر، تا سطح آشنای کامل به زبان انگليسی، با نمره ۹، طبقه‌بندی می‌شوند.
نتايج آزمون ۲ هفته پس از برگزاری آزمون در مرکز آزمون ارائه می گردد. نتايج بايد شخصاً توسط متقاضی و یا نماینده وی دريافت گردد و مسئولان مرکز آزمون اجازه ندارند تا از طريق تلفن،‌فکس، يا پست الکترونيکی نتايج را به اطلاع داوطلبان برسانند. داوطلبان پس از ثبت نام از طریق گروه فناوری اطلاعات مهتاب رضایتنامه ای مبنی بر دریافت کارنامه توسط دفتر این شرکت در امارات را امضا نموده و کارنامه خود را حد اکثر یک هفته پس از اعلام نتایج در دفتر تهران دریافت کنند. نمره هر چهار‌ بخش آزمون به‌طور جداگانه در کارنامه درج خواهد گرديد. به علاوه ميانگينی حسابی و گرد‌شده از اين چهار بخش نيز به عنوان نمره کلی در اختيار داوطلب قرار خواهد گرفت. اين نمره نهايی و همينطور نمره‌های بخش‌های شنيداری و خواندن با اعشار ۰،۵ و نمره‌ بخش‌های مصاحبه‌ و نوشتن بدون اعشار و به‌صورت اعداد صحيح گزارش می‌شوند.
به عنوان يک قانون عمومی نتايج آزمون تا دو سال پس از برگزاری آزمون اعتبار دارند. در صورتيکه بتوان اثبات کرد که داوطلب پس از برگزاری آزمون در حفظ معلومات خود و بهتر کردن دانشش در زبان‌ انگليسی کوشا بوده، می‌توان از کارنامه آزمون حتی بيش از اين مهلت دوساله نيز استفاده کرد.

 

نظر سنجی

تا کنون در کدام آزمون شرکت کرده اید؟
 

سایر خدمات